QUTE.sk will help to involve individual research teams in excellent international consortia, which will subsequently bring new opportunities and, last but not least, financial resources for further research.

Gallery

Contacts

QUTE.sk – Slovak National Center for Quantum Technologies

Dúbravská cesta 9, 841 04 Bratislava, Slovakia

qute@qute.sk

+421 904 507 697

Objavte fascinujúci svet kvantovej fyziky
v sérii popularizačno-vedeckých prednášok

  • Akým spôsobom kvantové technológie už dnes ovplyvňujú medicínu a materiálové vedy?
  • Ako kvantové senzory zlepšujú presnosť meraní v porovnaní s klasickými senzormi?
  • Aký vplyv budú mať kvantové počítače na oblasť kryptografie a digitálnej bezpečnosti?

Tieto prednášky, vedené dvoma vedcami, doc. Máriom Zimanom a prof. Vladimírom Bužekom, vás zavedú do tajomstiev kvantového sveta a jeho revolučného vplyvu na našu budúcnosť.

Fascinujúce fenomény kvantového sveta, ako sú náhodnosť, neurčitosť, nelokálnosť a teleportácia zohrávajú kľúčovú úlohu pri fungovaní kvantových technológií budúcnosti, vrátane kvantového počítania, kvantovej bezpečnosti a kvantových senzorov. Táto nová éra výskumu a technologického pokroku v oblasti kvantovej mechaniky otvára dvere k novým možnostiam a výzvam pre celý rad disciplín. V prednáškach sa dozviete sa, aké sú hlavné technologické a teoretické inovácie, ktoré definujú tento nový vývoj, a aký majú potenciál zmeniť našu predstavu o výpočtoch, komunikácii a realite samotnej.

Po oboch prednáškach bude nasledovať diskusia, v ktorej budete mať možnosť pýtať sa okrem iného na otázky týkajúce sa vplyvu kvantových technológií na kryptografiu a bezpečnosť, a ako by sa tieto technológie mohli prejaviť vo vašom živote alebo profesii. 

Žiadne špeciálne znalosti fyziky ani matematiky nie sú potrebné – stačí len záujem dozvedieť sa niečo nové.

Pridajte sa k nám a objavte, ako kvantová fyzika formuje našu budúcnosť!
Organizátor:
QUTE.sk - Národné centrum pre kvantové technológie
Kedy a kDe:
Pripravujeme:
Jeseň 2024 - Trenčín, Liptovský Mikuláš, Košice

V prípade záujmu o prednášku vo vašom meste nás kontaktujte na event@qute.sk

Vstupné:
dobrovoľné

prof. Vladimír Bužek

Oblasti jeho výskumu sú predovšetkým teoretická kvantová optika a kvantové informačné vedy. Je známy vďaka svojej práci na rekonštrukcii kvantových stavov a procesov z nekompletných experimentálnych údajov, programovateľných kvantových procesorov, kvantového klonovania, nových algoritmov pre zdieľanie kvantových tajomstiev a kvantových hlasovacích protokolov.

Pracuje na Fyzikálnom ústave Slovenskej akadémie vied. Bol hosťujúcim profesorom na mnohých akademických inštitúciach, vrátane Imperial College, Londýn (Veľká Británia), National University of Ireland, Maynooth (Írsko), University of Ulm (Nemecko), SOKEN (Japonsko), University of Queensland (Austrália), Sogang University (Južná Kórea), INAOE Mexico, Pontificia Universidad Católica de Chile, atď. Prof. Bužek bol predsedom Učenej spoločnosti Slovenska, je zahraničným korešpondenčným členom Rakúskej vedeckej akadémie a členom Academia Europaea. Je členom Institute of Physics (Veľká Británia) a Optical Society of America (USA).

About

doc. Mário Ziman

Počas štúdia sa venoval programovateľným kvantovým procesorov, modelom kvantovej dynamiky a problematike viacčasticového kvantového previazania. Počas SCIEX postdoktorandského štipendia pôsobil na ETH v Zurichu. V súčasnosti sa zaoberá matematickými štruktúrami kvantovej fyziky, kvantovou komunikáciou a kvantovým spracovaním informácie.

Je spoluautorom úspešnej monografie "The Mathematical Language of Quantum Theory" a prednáša na Univerzite Komenského, Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a Masarykovej univerzite v Brne. Je riaditeľom Fyzikálneho ústavu SAV a predsedom výkonného výboru Národného centra pre kvantové technológie QUTE.sk.

About

Projekt skQCI je financovaný Európskou úniou z programu DIGITAL a programu NextGenerationEU z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux